שאלות ותשובות אתר נשמה הנצחה


אתר נשמה- שאלות ותשובות 
כדי לקבל תשובה לשאלה המעניינת אותך, יש להקליק על השאלה בעזרת העכבר.

מהו פרויקט נשמה?
בפרויקט נשמה לקחנו על עצמנו משימה מורכבת, של צילום ותיעוד מצבות בבתי עלמין בישראל. המצבה בבית העלמין מסמלת את המקום הפיזי האחרון, בו אנו נפרדים מיקירנו שאינם עמנו עוד. השאיפה שלנו באתר היא לפשט את תהליך הנצחת היקירים ולהגדיל את הנראות והחשיפה של הנצחה זו.
אילו בתי עלמין נמצאים באתר?
רשימת בתי העלמין הנמצאים במאגר נמצאת בקישור זה "בתי העלמין במאגר נשמה"
מדוע יש שימוש בתמונות מצבה כחלק מדף ההנצחה?
ההנצחה באתר נשמה מחוברת גם לעולם הפיזי וקושרת את ההנצחה למקום בו נפרדתם פיזית מיקיריכם בפעם האחרונה. לכל מי שנקבר בבתי העלמין בישראל יש מצבה אחת לזכרו, מקום אחד פיזי המציין את זיכרון היותם. בפרויקט נשמה אנו שואפים שהמצבה הפיזית וההנצחה ברשת ישלימו זה את זה ביצירת ההנצחה ליקיריכם.
האם ניתן לשלוח תמונות של מצבות מבית העלמין ביישוב שלנו?
כן. משימת התיעוד חשובה ומהותית עבורנו, ועל כן נשמח לסייע ולהעלות את תמונות בית העלמין לאתר. על מנת לעשות זאת בצורה הנכונה ביותר, יש ליצור עימנו קשר באמצעות "צור קשר"
כיצד מבצעים חיפוש באתר?
איתור דף זיכרון קיים ייעשה על ידי הקלדת שמו הפרטי ושם המשפחה של הנפטר בתיבת החיפוש אשר בראש האתר. מידע נוסף ניתן למצוא בקישור "הנחיות שימוש". ואפשר גם לצפות בסרטון ההדרכה בקישור - הדרכת חיפוש
לא מצאתי את דף הזיכרון של יקירי, מה יכולות להיות הסיבות לכך?
בפרויקט נשמה אנו עושים את מרב המאמצים לצלם ולתעד חלקות קבר ומצבות בבתי העלמין בארץ, יחד עם זאת, ייתכן ודף הזיכרון לא יימצא במערכת מסיבות שונות:
1. מי שחיפשת לא נמצא בבתי העלמין הנמצאים במאגר - לרשימת בתי העלמין במאגר
2. יתכן שיש לנו טעות הקלדה ולכן מנוע החיפוש שלנו לא מצא את מי שחיפשת.
באפשרותך לנסות לעשות חיפוש נוסף בעזרת "חיפוש מתקדם" או ליצור איתנו קשר
כיצד ניתן להנציח קרוב משפחה אשר אינו מופיע באתר?
אתר פרויקט נשמה עומד לרשותכם ומאפשר לכם ליצור דף זיכרון חדש עבור אדם הקרוב ללבכם.
אם ברשותכם תמונות מצבה של יקיריכם אתם מוזמנים לפתוח דף הנצחה לזכרם ע"י הקלקה על הכותרת "יצירת דף מצבה" הנמצאת בפינה השמאלית העליונה בכל עמוד מעמודי האתר. 
העלאת תמונת המצבה ופתיחת דף הנצחה הם חינמיים אך יש להירשם לאתר וזאת כדי לוודא שמועלים תכנים מכבדים.

כיצד ניתן לעדכן את תמונת המצבה הקיימת בדף ההנצחה?
ניתן לשלוח תמונה מעודכנת למייל contact@neshama.info. יש להוסיף למייל פרטים מזהים חשובים כגון: שמו הפרטי של הנפטר, שם משפחתו ומיקום חלקת הקבר בבית העלמין. עדכון התמונה הוא ללא תשלום.
האם ניתן להוסיף תכנים ללא רישום מוקדם לאתר?
באתר נשמה אנחנו מכבדים את זכרם של היקרים לכם, ועל כן, מי שנרשם לאתר ואישר את התקנון, מורשה להעלות תכנים לאתר. אישור התקנון על ידי הנרשם, מתנה העלאת תכנים, רגעי זיכרון, תמונות, סרטונים והספדים אשר עומדים בהגדרה של תכנים הולמים ומכבדים, תכנים נטולי פרסומות ואשר אינם מפרים זכויות יוצרים.
אילו תכנים ניתן להוסיף לדף הזיכרון?
ניתן להעלות ולהוסיף לדף הזיכרון, תכנים שונים ובכללם: זיכרונות אישיים, רגשות וחוויות, הספדים, סיפורי חיים, ולשתף ברגשות ובמחשבות. ניתן אף להעלות תמונות מרגעים יפים, ולהוסיף להן תיאור המפרט את מקור התמונה. דף הזיכרון מאפשר גם העלאת סרטוני וידאו, מצגות וקישור לשירים אהובים ומעוררי זכרונות. באתר הוקם דף הנצחה לדוגמה, המכיל תכנים אלו.
כיצד מוסיפים תכנים לדף הזיכרון?
העלאת תכנים לדף ההנצחה של יקירכם תתבצע על ידי איתור הדף ולחיצה על הקישורים הייעודיים. לפרטים נוספים אנו ממליצים לקרוא את הנחיות השימוש או לצפות בסרטון הדרכה קצר 
כיצד ניתן להסיר תכנים מדף הזיכרון?
הסרת תכנים יכולה להתבצע רק על ידי מי שכתב והוסיף אותם. על מנת למחוק תוכן קיים, יש לעמוד על התוכן הרלוונטי ולהקליק על אפשרות "מחק". כאמור, לא ניתן למחוק תוכן אשר אדם אחר כתב. במידה ומדובר בתכנים שאינם הולמים או שאינם תואמים את תקנון האתר, ניתן לעמוד על התוכן וללחוץ על אפשרות "דווח".
"לא הצלחתי להעלות תכנים לדף ההנצחה", למי פונים?
אם נתקלת בקשיים בהעלאת תכנים לדף ההנצחה, פנה אלינו דרך "צור קשר".
אני רוצה לשתף את דף ההנצחה ליקירי ברשת, איך עושים זאת?
חלק מתהליך ההנצחה הוא גם להגדיל את הניראות של דף ההנצחה ברשת ובכך לאפשר לאנשים נוספים, משפחה וחברים להיכנס, להוסיף סיפורים ותמונות ולהעשיר את דף ההנצחה בתכנים נוספים. כדי לשתף את הדף ברשת, באפשרותך, ללחוץ על הכפתור הכחול f-Share הנמצא בתחתית עמוד ההנצחה או להעתיק את כתובת עמוד ההנצחה ולשלוח לחברים ולמשפחה כקישור במייל.
ברצוני לערוך דף הנצחה עצמית שיפורסם באתר נשמה אחרי מותי, למי פונים?
לכל מי שרוצים בכך, יש אפשרות לתכנן מראש את דף ההנצחה האישי שלו שיעלה לאתר אחרי פטירתו. לכתוב את סיפור החיים, לבחור תמונות ואף לצלם סרט שישובץ בדף ההנצחה. כדי לקבל פרטים נוספים על כך, ניתן לפנות אלינו באמצעות "צור קשר"
יש לכם שאלות נוספות? רוצים להציע רעיונות טובים שייושמו באתר?
חשוב לנו לשמור את האתר מעודכן ורלוונטי עבורכם, ועל כן נשמח להצעות לשיפור, וכן לרעיונות שיעזרו לנו להפוך את האתר הזה למקום האישי והפרטי שלכם. אנו עומדים לרשותכם בכל עניין ועניין. פנו אלינו דרך קישור "צור קשר", ואנחנו נענה בהקדם.